Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

3. ročník obecných hodov – 28. 09. 2014

Pán starosta obce v spolupráci s obecným úradom, s miestnou organizáciou Jednota dôchodcov a poľovníckym spolkom Stanište usporiadali 3. ročník obecných hodov.

Keďže hody sa konajú pri príležitosti sviatku sv. Michala archanjela – patróna farnosti, tak hodová nedeľa začala svätou omšou. Hlavným celebrantom bol pán generálny vikár Ing. PhLic. Branislav Koppal. V popoludňajších hodinách pokračovali hody pri Mariánskom stĺpe, kde boli pripravené chutné špeciality s príchuťou chrenu a brusníc, ktoré pripravil šikovné gazdinky z Jednoty dôchodcov. Pán Dušan Homola s manželkou navarili pravý poľovnícky guláš a nechýbali ani špeciality, ktoré pripravilo Posedenie u Čuča s Malej Čause a iní predávajúci. Návštevníci si mohli zakúpiť burčiak a výrobky od šikovných remeselníkov. Pre najmenších bol pripravený kolotoč a špeciálna atrakcia. Zhodením plechoviek pomocou loptičky alebo zostrelením balónikov, mohli vyhrať zaujímavé hračky. Dokonca neobišli na prázdno ani tí, ktorý netrafili. O hudobnú a kultúrnu vložku bolo taktiež postarané. Na začiatku vystúpila folklórna skupina Hájiček z Chrenovca-Brusna. Po nej vystupovala Cimbalová muzika z Poluvsia a záver hodov patril hudobnej skupine Saxoband z Partizánskeho.

Sv. Michal archanjel zabezpečil pekné slnečné počasie, ktoré vylákalo von mnoho rodín a tak účasť na podujatí bola vysoká. 

 

Veľké poďakovanie patrí:

Zamestnancom obecného úradu.

Aktivačným pracovníkom, ktorí pripravili priestory a po ukončení hodov ich aj upratali.

Jednote dôchodcov.

Poľovníckemu klubu Stanište.

Remeselníkom.

Trhovníkom.

Folklórnej skupine Hájiček.

Cimbalovej muzike z Poluvsia.

Hudobnej skupine SaxoBand.

IMG_3666.JPGIMG_3905.JPG

IMG_3850a.jpg

 

 

 

 

 

Celá fotogaléria sa nachádza na obecnom úrade


 


Úvodná stránka