Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

42.ročník silvestrovského nohejbalového turnaja

„O putovný pohár starostu obce Chrenovec-Brusno“

V telocvični ZŠ Gašpara Drozda v Chrenovci-Brusne sa v predsilvestrovskú sobotu 30.12.2017 uskutočnil už 42.ročník tradičného nohejbalového turnaja, ktorý je jeden z najstarších (ak nie najstarší) v širokom regióne. Tohto ročníka sa zúčastnilo sedem mužstiev, pričom medzi účastníkmi sa objavili i zástupcovia mladšej generácie (Erik Čičmanec a Filip Pekár), ktorí patrili medzi príjemné prekvapenia turnaja.

Po šesť hodinovom maratóne bojov v skupine, kde mužstvá odohrali celkom 21 súbojov  systémom každý s každým, prvé štyri mužstvá postúpili do semifinálových zápasov.

O vyrovnanosti mužstiev svedčí i fakt, že celkovým víťazom sa nakoniec stalo mužstvo, ktoré v skupine obsadilo až 4.miesto.

V semifinále porazilo najskôr mužstvo „Joštek“ víťazov skupinových bojov „BeRB“ výsledkom 2:0 a Handlová  porazila „Pekárovcov“ (B.Pekár so synom Filipom, M.Pekár) tiež 2:0.

Súboj o 3.miesto sa neuskutočnil ( „Pekárovci“ nenastúpili).

Finálový zápas medzi tímom „Joštek“ a Handlovou mal nesmierne napínavý priebeh, keď Handlová viedla v 1.sete 7:1 ale súper trpezlivou hrou využil jej chyby a dokázal zvrátiť stav vo svoj prospech na 11:10. V 2.sete Handlová opäť viedla 7:1, tentoraz však set získala pre seba a vyrovnala na 1:1. V 3.sete opäť viedla Handlová, ku koncu sa však presadili smeče R.Lenharta a domáce družstvo sa nakoniec postaralo o to, že pohár starostu zostal doma.