Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Oficiálna internetová stránka obce

OZNAMY

Stavanie mája 2019Vytlačiť
 

Stavanie mája

S májom, ktorý sa pokladá za najkrajší mesiac v roku a mesiac lásky sa spájajú v tradičnej kultúre slovenského ľudu mnohé pôvabné zvyky.  V minulosti sa v máji menila silueta slovenských dedín, keď spomedzi striech domov vyčnievali vysoké máje, ktoré mládenci stavali svojim milým. V súčasnosti sa tradícia zachovala aspoň symbolicky, keď sa stavia jeden máj pre celú dedinu, ktorý symbolizuje zdravie pre všetky dievčatá a ženy obce. (Celý článok)

Fotogaléria


 
 

7-klubový stolnotenisový turnajVytlačiť
 

7-klubový stolnotenisový turnaj

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dňa  27.4.  2019  sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ, v  spolupráci s  Obecným  úradom  Chrenovec-Brusno, uskutočnil 6. ročník 7-klubového stolnotenisového turnaja.

      Všetkých zúčastnených privítal za stolnotenisový klub Ing. Miloslav Ondrejovič, ktorý zároveň poďakoval za výbornú spoluprácu a podporu zo strany obecného úradu v doterajšej 10-ročnej histórii nášho klubu. (Celý článok)

Fotogaléria

   .


 
 

Práce v obci - 2019Vytlačiť
 


 
 

BrigádaVytlačiť
 

BrigádaK najväčším problémom dnešnej doby patrí hromadenie odpadu. Zem sme dostali do daru, ale správame sa k nej, ako keby sme ešte jednu krásnu a čistú mali odloženú niekde v zálohe. Predovšetkým plasty, zázrak modernej doby robia z našej modrej planéty jedno veľké plastové smetisko. Bohužiaľ ani naša obec nie je výnimkou. Mnohokrát občania aj pod rúškom noci vytvárajú čierne skládky na ktorých sa hromadí množstvo odpadu. (Celý članok)

Fotogaléria - brigáda

Fotogaléria - Maľovanie košov


 
 

Noc s AndersenomVytlačiť
 

Noc s AndersenomTento rok s najlepšími rozprávkovými pastiermi zo salaša Maťkom,  Kubkom a ovečkami. Samozrejme nezabudli sme ani na uja Andersena a pripomenuli sme si aj jeho rozprávky. Slovensko je krásna krajina a náš folklór a tradície sú nezameniteľné. A preto je dôležité, aby boli zachované pre ďalšie generácie.  V  knižnici sme privítali vzácneho hosťa. Teta Nelka Hoffmannová prišla deťom porozprávať ako ľudia žili, pracovali a zabávali sa  v časoch dávno minulých, keď ešte naše prastaré mamy boli mladé djovčence a neexistovali žiadne mobily a počítače. (Celý članok)

Fotogaléria


 
 

Pioniercross - 06.04.2019Vytlačiť
 


 
 

Marec mesiac knihyVytlačiť
 

fotoV marci prichádza jar a príroda krásne rozkvitá. Tento mesiac však patrí aj všetkým knihomoľom a knihomoľkám. Oslavujeme marec mesiac knihy a s knihami zase rozkvitá naša myseľ. Dnešná doba je veľmi rýchla  a často počujeme slová „ Nemám na nič čas“. Ak si však vezmeme do rúk knihu, môžeme pocítiť malý zázrak. Knihy majú tú nádhernú schopnosť spomaliť to rýchle v nás a pozývajú nás na chvíľu si posedieť a snívať. (Celý članok)

Fotogaléria


 
 

Dúhová knižka 21.03.2019Vytlačiť
 

Spoločná fotografia

21. marec 2019 patril v Handlovej malým recitátorom. V sále Domu kultúry detičky svojim prednesom oslávili marec - mesiac knihy. Ako odmenu dostali pamätný list za účasť, malú drobnosť, sladkú odmenu od pána starostu a samozrejme potlesk všetkých prítomných.
Našu obec reprezentovali deti zo základnej školy Gašpara Drozda s materskou školou a zo Súkromnej materskej školy PERINKOVO.

Detičkám ďakujeme za krásny kultúrny zážitok.

Fotogaléria


 
 

Fašiangový sprievod masiek 2.3.2019Vytlačiť
 

Fašiangový sprievod

V sobotu 2. marca 2019 bolo v uliciach našej obce poriadne veselo. Veselý fašiangový sprievod masiek sa za spevu a tanca vybral do ulíc osláviť fašiangy, ktoré sú symbolom veselosti, zábavy a hodovania. Aj v domácnostiach to už od rána rozvoniavalo, chystali sa chutné dobroty, sladké šišky, pampúšiky a pagáčiky.  Gazdovia z komôr vyťahovali slaninku, voňavé klobásky a aj niečo na zahriatie, aby pripravili pre fašiangovníkov výslužku. (Celý članok)

Fotogaléria

 


 
 

Dni kolied kresťanov Slovenska 28. ročník 6.1.2019Vytlačiť
 

Dni kolied kresťanov Slovenska 28. ročník 6.1.2019

6. januára 2019 sa pri pamätníku Gašpara Drozda v Chrenovci-Brusne uskutočnilo záverečné vystúpenie v rámci 28. ročníka ekumenického festivalu DNI KOLIED KRESŤANOV SLOVENSKA. V krásnom zimnom počasí, ktoré ešte umocnilo sviatočnú atmosféru odzneli koledy, piesne a vinše FsK Hájiček a detskej folklórnej skupiny Hájiček. (Celý članok)

Fotogaléria


 
 

OZNAMY

Mikuláš

Mikuláš


Prišiel mesiac december a to je čas, kedy sa z ďalekých krajín chystá na dlhú cestu sv. Mikuláš a  všetky deti čakajú na sladkú nádielku. Ani u nás tomu nie je inak. Vzácnu návštevu sme v Chre ...viac...


 

Odovzdanie protipovodňového vozíka

Protipovodňový vozík


Naši dobrovoľní hasiči dostali do výbavy nový protipovodňový vozík. Prevzal si ho veliteľ DHZ Chrenovec-Brusno Ing. Tibor Čičmanec od ministerky vnútra SR
Fotogaléria
viac...


 

DHZ si pripomenuli 100. výročie vzniku Československa

DHZ


V sobotu 20. októbra si dobrovoľné hasičské zbory (DHZ) pripomenuli 100. výročie vzniku Československa na Mohyle generála Milana Rastislava Štefánika v Brezovej pod Bradlom. Zúčastnil sa aj ná ...viac...


 

100. výročie ukončenia 1. svetovej vojny

Pietna spomienka


Pri pietnej spomienke Folklórna skupina Hájiček predstavila vojenské historické piesne, ktoré sú vzácnosťou ľudovej kultúry našej obce zozbierané počas dlhoročného výskumu. Starosta obce Ing. ...viac...


 

Zníženie energetickej náročnosti OÚ Chrenovec-Brusno

Zníženie energetickej náročnosti OÚ Chrenovec-Brusno

Fotogaléria z prác viac...


 

Obecné hody 2018

Obecné hody


Tento rok bol výnimočný aj tým,  že v tomto čase sme slávili viaceré výročia. Naša obec oslávila 775. výročie prvej písomnej zmienky o obci a Misionári saletíni oslávili 25. výročie pôsobenia ...viac...


 
Položky 1-6 z 92


Úvodná stránka