Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

FAŠIANGOVÁ OBECNÁ ZABÍJAČKA

FAŠIANGOVÁ OBECNÁ ZABÍJAČKA

Fašiangy sa začali a s nimi aj čas zábavy a veselosti. Obecný úrad Chrenovec-Brusno v spolupráci s poslancami obecného zastupiteľstva a Základnou školou Gašpara Drozda usporiadal v sobotu 8. februára 2014 druhú obecnú fašiangovú zabíjačku. Zdá sa, že tým vzniká ďalšia pekná novodobá tradícia našej obce.

   Prvé pomocné ruky sa začali schádzať pred školskou jedálňou už pred siedmou ráno. Nechýbala dobrá zábava a tak išla práca všetkým pekne od ruky. Vonku majstri mäsiari na čele s Ľubošom Belákom rozoberali mäso na všetky zabíjačkové špeciality. Usilovne sa kúrilo pod kotlom, z ktorého sa postupne začala šíriť vôňa výbornej kapustnice. V kuchyni sa zvŕtali šikovné žienky a chystali ďalšie dobroty. Pripravovali sa klobásky, hurky, cigánska pečienka, oškvarky, pečené rebierka a nechýbali ani sladké fašiangové šišky. Jednoducho pastva pre oči aj pre žalúdok. O 15-tej hodine bolo všetko pripravené a vôňa šíriaca sa do okolia začala lákať prvých návštevníkov, ktorí prišli ochutnať všetky dobroty. Ceny výrobkov boli prijateľné, chuť výborná a tak nie čudo, že postupne sa vyprázdnili všetky pekáče a tácky. O zábavu sa postarala hudobná skupina "TRI M", ktorá svojimi pesničkami roztancovala hostí. V programe vystúpila aj naša FSk Hájiček s fašiangovým pásmom piesní. Zábava bola výborná a trvala až do večera.

   Poďakovanie pána starostu patrí sponzorom akcie. Prievidzské pekárne a cukrárne prispeli chutným chlebíkom a žemľami. Ceny pre masky pripravila firma Creactive s.r.o. a firma Syntchem s.r.o. Chrenovec-Brusno.

   Ďalšie poďakovanie patrí hlavným mäsiarom Ľubošovi Belákovi a Petrovi Podolcovi, vedúcej školskej kuchyne pani Vlaste Beránkovej, kuchárkam školskej jedálne, poslancom obecného zastupiteľstva, pracovníkom obecného úradu a dobrovoľníkom z obce, ktorí sa zaslúžili o úspešné zorganizovanie celej akcie.

FAŠIANGOVÁ OBECNÁ ZABÍJAČKACelá fotogaléria sa nachádza na obecnom úrade


 


Úvodná stránka