Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Stolnotenisový klub

Obecný stolnotenisový klub Chrenovec-Brusno (skrátene: ObSK Chrenovec-Brusno)


Ing. Miloslav Ondrejovič - predseda klubu
972 32  Chrenovec-Brusno 497
tel.: 00421/911 911 761


   Klub bol založený na jeseň v roku 2011 a prihlásený do okresnej súťaže v stolnom tenise do ročníka 2011/2012.

    V rokoch 2009, 2010 skupinka pinpongistov navštevovala počas zimných mesiacov telocvičňu základnej školy a venovala sa rekreačne tejto nenáročnej hre. V tejto dobe členovia zorganizovali 2 ročníky novoročného turnaja a 2 ročníky zimnej súťaže (4 sobotné turnaje v mesiaci február), na ktorých sa striedavo zúčastnilo cca 50 hráčov z nášho okolia handlovskej doliny.

     Podarilo sa nám svojpomocne zreparovať 4 školské nepoužité stoly (dorobiť a opraviť nohy, zatmeliť a odborne namaľovať), 1 zánovný dokúpiť a 1 požičať od súkromnej osoby. 6 stolov a 6 sieťok je k dispizícii ZŠ Chrenovec-Brusno, členom ObSK Chrenovec-Brusno a náhodným návštevníkom na tréningoch.


    Pre ročník jeseň 2011/jar 2012 sa klub prihlásil po cca 25 rokoch do okresnej súťaže pod názvom Obecný stolnotenisový klub Chrenovec-Brusno, skrátene: ObSK Chrenovec-Brusno.
Pred tými pár rokmi hrávali súťaž Ing. Miloslav Ondrejovič, Ing. Ľubomír Borko, Mgr. Blažej Ľahký, Ing. Jozef Trgiňa, Peter Trgiňa, Ing. Štefan Trgiňa a ďalší striedavo dochádzajúci 3-5 hráči.

   Klub má spísanú súpisku hráčov, čo je základná podmienka pre prihlásenie sa do súťaže. Títo hráči striedavo nastupujú na zápasy 6. ligy okresnej stolnotenisovej súťaže, kde hrajú ďalšie družstvá z okresu Prievidza. Poradie družstiev je zrejmé zo stránky: pinec.info.sk a aktuality v okrese Prievidza zo stránky ostzpd.webnode.sk

   Členstvo v klube nie je obmedzené a záujemci o túto nenáročnú hru si môžu prísť zahrať do telocvične Základnej školy G. Drozda s MŠ v Chrenovci-Brusne každý piatok o 18.30 hod.

 


 

7-klubový stolnotenisový turnaj v spolupráci s Obecným úradom Chrenovec-Brusno 

Dňa  27.4.  2019  sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ, v  spolupráci s  Obecným  úradom  Chrenovec-Brusno, uskutočnil 6. ročník 7-klubového stolnotenisového turnaja.

      Všetkých zúčastnených privítal za stolnotenisový klub Ing. Miloslav Ondrejovič, ktorý zároveň poďakoval za výbornú spoluprácu a podporu zo strany obecného úradu v doterajšej 10-ročnej histórii nášho klubu.

      Súťažilo sa v jednej kategórii - registrovaní hráči zo 6 okresnej ligy zo 7 pozvaných ( 4 zúčastnených )  klubov - ObSK Chrenovec-Brusno,  CVČ Spektrum Prievidza A a B, N.Rudno B  a neregistrovaní hráči z ObSK Chrenovec-Brusno (13 hráčov).

Najsilnejšia skupina prišla z N. Rudna v počte 5 hračov a darilo sa im najlepšie lebo 1. Cena aj s tombolou pre toho istého hráča  išla do Rudna.

V cene štartovného mali hráči tombolu, občerstvenie, možnosť zahrať si niekoľko zápasov a tí najlepší chutné ceny.

Po hre v 3 skupinách každý s každým hralo 13 hráčov vyraďovacím spôsobom vo finálových kolách.

 

     Konečné poradie

1. miesto: Miroslav Valanec,  N. Rudno B

2. miesto: Ivan Meliško, Prievidza A

3. miesto: Miloslav Ondrejovič, Chrenovec-Brusno A

4. miesto: František Matej, N. Rudno B

    Povzbudivé slová pridala za obecný úrad poslankyňa Stanislava Matiašková, ktorá mala možnosť odovzdať najlepším hráčom vecné ceny na záver turnaja.

        O zabezpečenie občerstvenia ( príprava, výdaj, predaj ) v bufete sa postarali deti našich domácich hráčov: Svetlanka, Tamara  Ondrejovičová, a Jasmina Dobišová , za čo im patrí veľká vďaka!

Fotogaléria

 

6-klubový stolnotenisový turnaj v spolupráci s Obecným úradom Chrenovec-Brusno 

 

Dňa  28. Mája  2018  sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ, v  spolupráci s  Obecným  úradom                  Chrenovec-Brusno, uskutočnil 5. ročník 6-klubového stolnotenisového turnaja.

      Všetkých zúčastnených privítal za stolnotenisový klub Ing. Miloslav Ondrejovič, ktorý zároveň poďakoval za výbornú spoluprácu a podporu zo strany obecného úradu v doterajšej 9-ročnej histórii nášho klubu.

      Súťažilo sa v jednej kategórii - registrovaní hráči zo 6 okresnej ligy zo 6 klubov - ObSK Chrenovec-Brusno, SO Sebedražie B, SO Cígeľ A, CVČ Spektrum Prievidza A a B, Handlová B  a neregistrovaní hráči z ObSK Chrenovec-Brusno (19 hráčov).

Najsilnejšia skupina prišla z Handlovej, čo bolo našim zámerom aby ostatní hráči mali možnosť zahrať si s najlepšími z našej 6. Ligy. Finále sa tak stalo „handlovskou“ záležitosťou.

V cene štartovného mali hráči tombolu, občerstvenie, možnosť zahrať si niekoľko zápasov a tí najlepší chutné ceny.

Po hre v 4 skupinách každý s každým hralo 16 hráčov vyraďovacím spôsobom vo finálových kolách.

 

     Konečné poradie

1. miesto: Vladimír Čáp, Handlová B

2. miesto: Denis Ratkovský, Handlová B

3. miesto: Štefan Jančich, Sebedražie B

4. miesto: Dominik Dobrotka, Chrenovec-Brusno A

    Povzbudivé slová pridala za obecný úrad Mgr. Beata Čičmancová, ktorá mala možnosť odovzdať najlepším hráčom vecné ceny na záver turnaja.

        O zabezpečenie občerstvenia ( príprava, výdaj, predaj ) v bufete sa postarali deti našich domácich hráčov: Svetlanka Ondrejovičová, Adriana Uhrinová, Aneta Dobrotková, za čo im patrí veľká vďaka!

Fotogaléria

 

 Ing.MiloslavOndrejovič,

                                                                                                                            vedúci klubu

 

9. ročník – NOVOROČNÝ STOLNOTENISOVÝ TURNAJ

Dňa 6.1.2018 sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ uskutočnil, v spolupráci s obecným úradom Chrenovec-Brusno, 9. ročník Novoročného stolnotenisového turnaja o "Pohár starostu obce". 
    Súťažilo sa v dvoch kategóriach - registrovaní (7 hráčov z ObSK Chrenovec-Brusno) a neregistrovaných 5 hráčov.


    Každá kategória hrala  systémom každý s každým a víťaz bol určený hneď po skončení tejto fázy turnaja.  

V kategórii registrovaných sa najlepšie pripravil hráč z našej klubovej súpisky Tibor Žibek, ktorý porazil aj lepšie postavených hráčov z tabuľky okresného bodovacieho systému ( www.pinec.sk ). Víťazstvo bolo uľahčené neúčasťou  Ľubomíra Borka ml. hrajúceho v Bratislave, víťaza niekoľkých predošlých ročníkov.

      Aj keď oznam o turnaji bol na plagátoch v obciach našej doliny a v 3 obciach bol aj vyhlásený miestnym rozhlasom účasť v skupine neregistrovaných bola najnižšia v histórii turnaja. Hráči z našej obce, ktorí aj keď navštevujú tréningy tentoraz si s konkurenciou neprišli zmerať svoje sily....

Konečné poradie
Neregistrovaní:  1. miesto: Peter Trgiňa
                            2. miesto: Dušan Masarik

                            3. miesto: Dominik Pekár

                            4. miesto: Martin Jakubík

Registrovaní:     1. miesto: Tibor Žibek
                            2. miesto: Miloslav Ondrejovič
                            3. miesto: Igor Maroši
                            4. miesto: Dominik Dobrotka

    Finalisti dostali vecné ceny z rúk vedenia nášho klubu a víťazi putovné poháre, ktoré im na rok ostanú ako odmena za účasť a víťazstvo.

O zabezpečenie občerstvenia ( príprava, výdaj, predaj ) v bufete sa postarali dcéry našich domácich hráčov a priateľov: Tamarka Ondrejovičová a Ema Líšková, za čo im patrí veľká vďaka! 

Ing. Miloslav Ondrejovič

Vedúci ObSK Chrenovec-Brusno

7-klubový stolnotenisový turnaj v spolupráci s Obecným úradom Chrenovec-Brusno 

Dňa 13. mája 2017 sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ, v spolupráci s Obecným úradom Chrenovec-Brusno, uskutočnil 4. ročník 7-klubového stolnotenisového turnaja.

      Všetkých zúčastnených privítal za stolnotenisový klub Ing. Miloslav Ondrejovič, ktorý zároveň poďakoval za výbornú spoluprácu a podporu zo strany obecného úradu v doterajšej 8-ročnej histórii nášho klubu. Povzbudivé slová pridal za obecný úrad Ing. Tibor Čičmanec – starosta obce, ktorý mal možnosť otvoriť turnaj.

      Súťažilo sa v jednej kategórii - registrovaní hráči zo 6 okresnej ligy z 7 klubov - ObSK Chrenovec-Brusno, SO Sebedražie B, SO Cígeľ A, CVČ Spektrum Prievidza A a B, Lehota pod Vtáčnikom A, Nitrianske Rudno A   a neregistrovaní hráči z ObSK Chrenovec-Brusno (22 hráčov, z toho 2 ženy).

Po hre v 6 skupinách každý s každým hralo 16 hráčov vyraďovacím spôsobom vo finálových kolách.

     Konečné poradie

 1. miesto: Viliam Vanek, Lehota pod Vtáčnikom

2. miesto: Vladimir Fajer, Cigeľ

3. miesto: Ivan Meliško, CVČ Prievidza A

4. miesto: Braňo Schubert, Cigeľ

    Finalisti dostali od starostu obce a organizátorov vecné ceny.

    Odmenené boli aj hráčky z Prievidze Ingrid Balážková a Zuzana Moraviková

    O zabezpečenie občerstvenia ( príprava, výdaj, predaj ) v bufete sa postarali dcéry našich domácich hráčov: Svetlanka Ondrejovičová, Tamarka Ondrejovičová a Simonka Bosáková, za čo im patrí veľká vďaka!

 Ing.MiloslavOndrejovič,

                                                                                          vedúci klubu

 

5-klubový stolnotenisový turnaj v spolupráci s Obecným úradom                Chrenovec-Brusno

Dňa 16. apríla 2016 sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ, v spolupráci s Obecným úradom Chrenovec-Brusno, uskutočnil 3. ročník 5-klubového stolnotenisového turnaja.

      Všetkých zúčastnených privítal za stolnotenisový klub Ing. Miloslav Ondrejovič, ktorý zároveň poďakoval za výbornú spoluprácu a podporu zo strany obecného úradu v doterajšej 7-ročnej histórii nášho klubu. Povzbudivé slová pridala za obecný úrad Mgr. Beata Čičmancová – zástupca starostu obce.

      Súťažilo sa v jednej kategórii - registrovaní hráči zo 6 okresnej ligy z 5 klubov - ObSK Chrenovec-Brusno, SO Sebedražie B, SO Cígeľ A, CVČ Spektrum Prievidza B, Lehota pod Vtáčnikom A   a neregistrovaní hráči z ObSK Chrenovec-Brusno (24 hráčov, z toho 2 žiaci).

      Na turnaj prišli aj  zástupcovia novo vznikajúceho klubu Lehota pod Vtáčnikom, s ktorými si pravdepodobne zahráme už na jeseň 2016 v novej sezóne.

     Po hre v 6 skupinách každý s každým hralo 16 hráčov vyraďovacím spôsobom vo finálových kolách.

     Zaujímavosťou bolo, že medzi 4 finalistami boli až 2 zástupcovia z domáceho klubu a ďalej po jednom  hráčovi z Lehoty a z Prievidze. Finále sa stalo „domácou záležitosťou“.


Konečné poradie

 

1. miesto: Igor Maroši, Chrenovec-Brusno

2. miesto: Miloslav Ondrejovič, Chrenovec-Brusno

3. miesto: Viliam Gašparovič, Lehota pod Vtáčnikom

4. miesto: Ivan Meliško, Prievidza

 

    Finalisti dostali od organizátorov vecné ceny.

    Odmenený bol aj Tomáš Svitok, žiak 9. triedy z Cigľa za postup zo skupiny -  najlepší účastník z mladšej kategórie hráčov, ktorému sa podarilo vyhrať aj tombolu.

       O zabezpečenie občerstvenia ( príprava, výdaj, predaj ) v bufete sa postarali dcéry našich domácich hráčov: Svetlanka Ondrejovičová, Tamarka Ondrejovičová a Simonka Bosáková, za čo im patrí veľká vďaka!

 

                                                                                               Ing. Miloslav Ondrejovič,                                                                                                       vedúci klubu


 

5 - KLUBOVÝ STOLNOTENISOVÝ TURNAJ

 

    Dňa 28. marca 2015 sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ, v spolupráci s Obecným úradom Chrenovec-Brusno, uskutočnil 5-klubový stolnotenisový turnaj.

 

    Súťažilo sa v jednej kategórii - registrovaní hráči zo 6 okresnej ligy zo 4 klubov - ObSK Chrenovec-Brusno, SO Sebedražie B, ObSK Unimat Lazany E - boli pozvaní ale neprišli, CVČ Spektrum Prievidza A, Tatran Kamenec p. Vt. B   a neregistrovaní hráči z ObSK Chrenovec-Brusno (22 hráčov, z toho 3 študenti).

      Na turnaj prišli aj 3 zástupcovia novo vznikajúceho cígeľského klubu, s ktorými si pravdepodobne zahráme už na jeseň 2015 v novej sezóne.

     Po hre v 6 skupinách každý s každým hralo 16 hráčov vyraďovacím spôsobom vo finálových kolách.

     Zaujímavosťou bolo, že medzi 4 finalistami boli až 3 zástupcovia z prievidzského klubu CVČ, čím potvrdili svoje umiestnenie v konečnej tabuľke súťaže a úspešnosť jednotlivcov.Jeden hráč domáceho klubu hral o umiestnenie na 3 - 4 mieste.


Konečné poradie

1. miesto: Ľubomir Lefler, Prievidza
2. miesto: Marek Falát, Prievidza
3. miesto: Marek Barath, Prievidza

4. miesto: Igor Maroši, Chrenovec-Brusno

    Finalisti dostali vecné ceny, ktoré im odovzala za obecný úrad zástupkyňa starostu Mgr. Beáta Čičmancová a organizátori.

    Odmenený bol aj Matej Hromadík, žiak 7. triedy z Chrenovca-Brusna, najmladší účastník a zároveň najaktívnejší mladý hráč nášho klubu do ktorého vkladáme naše nádeje v najbližšej budúcnosti.

       O zabezpečenie občerstvenia ( príprava, výdaj, predaj ) v bufete sa postarali dcéry našich domácich hráčov: Martinka Ondrejovičová a Júlia Žibeková, za čo im patrí veľká vďaka!

 

                                                                                               Ing. Miloslav Ondrejovič

 


 

6. ročník - VIANOČNÝ STOLNOTENISOVÝ TURNAJ

 

Dňa 28.12.2014 sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ uskutočnil, v spolupráci s obecným úradom Chrenovec-Brusno, 6. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja o "Pohár starostu obce". 
    Súťažilo sa v dvoch kategóriach - registrovaní (11 hráčov z ObSK Chrenovec-Brusno) a neregistrovaných 10 hráčov.


    Každá kategoria mala po 2 skupiny z ktorých 4 hráči postupovali do finálového vyraďovacieho pavúka.  

V kategorii registrovaných sa do semifinále dostali 3 najlepší hráči v rámci okresného bodovacieho systému ( www.pinec.sk ) a Lubomír Borko ml. hrajúci v Bratislave ( neskorší víťaz ).

Nesklamali zástupcovia z Ráztočna, ktorí prišli vo väčšom počte a kvalitu dokázali vo finálovej 8-skupine, kde boli šiesti a nakoniec získali prvé 4 miesta. Toto im umožnili hráči z našej obce, ktorí aj keď navštevujú tréningy tentoraz si so silnou konkurenciou neprišli zmerať svoje sily....

Konečné poradie
Neregistrovaní: 1. miesto: Milan Rotter
                            2. miesto: Peter Marko

                            3. miesto: Peter Košičár

                            4. miesto: Dušan Masarik

Registrovaní:     1. miesto: Ľubomír Borko, ml.
                            2. miesto: Miloslav Ondrejovič
                            3. miesto: Igor Maroši
                            4. miesto: Dominik Dobrotka

    Finalisti dostali vecné ceny z rúk starostu obce Ing. Tibora Čičmanca a víťazi putovné poháre. L. Borko ml. získal pohár 3.krát za sebou a tentokrát mu zostáva už natrvalo. 

   Najmladším účastníkom bol Matej Hromadík ( pravidelný návštevník tréningov ), žiak 7. triedy z našej základnej školy, ktorý postúpil bez problémov zo základnej skupiny a dostal sa až do štrvťfinále.

 

Ing. Miloslav Ondrejovič

 

 


 

VIANOČNÝ STOLNOTENISOVÝ TURNAJ


    Dňa 29.12.2013 sa v telocvični ZŠ G. Drozda s MŠ uskutočnil, v spolupráci s obecným úradom Chrenovec-Brusno, 5. ročník Vianočného stolnotenisového turnaja o "Pohár starostu obce". 
    Súťažilo sa v dvoch kategóriach - registrovaní (7 hráčov s ObSK Chrenovec-Brusno) a neregistrovaní (21 hráčov, z toho 7 detí zo stolnotenisového krúžku a klubu).
    Po hre v skupinách každý s každým sa hralo vyraďovacím spôsobom po 8 hráčov vo finalových kolách. Zaujímavosťou v neregistrovaných bolo, že medzi 8 finalistami bolo 6 hráčov z Ráztočna.

Konečné poradie
Neregistrovaní: 1. miesto: Milan Rotter
                            2. miesto: Milan Lenhart
                            3. miesto: Miroslav Ťapušík
                            4. miesto: Peter Marko

Registrovaní:    1. miesto: Ľubomír Borko, ml.
                            2. miesto: Miloš Ondrejovič
                            3. miesto: Martin Oberfranc
                            4. miesto: Jaroslav Háden

    Finalisti dostali vecné ceny z rúk starostu obce Ing. Tibora Čičmanca a víťazi putovné poháre, o ktoré sa bude hrať znova až o rok.
    Odmenená bola aj Lea Lenhartová, žiačka 8. triedy z Lipníka, jediné hrajúce dievča - aktívna účastníčka tréningov ObSK Chrenovec-Brusno.

 

                                                                                              Ing. Miloš Ondrejovič


 


Úvodná stránka