Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Turistický oddiel - Klub slovenskej turistiky

  • späť
  • Turistický oddiel - Klub slovenskej turistiky

Ľuboš Ondrejovič - predseda oddielu
972 32  Chrenovec-Brusno 267
tel.: 00421/905 342 662

 

 


 

    Oddiel bol založený v roku 1987 a o jeho založenie sa zaslúžil najmä Ing. Viliam Šalátek. Ten ho viedol do roku 2011, v čom mu pomáhali najmä Dana Pradlová a Peter Podolec, ktorí boli členmi výboru tohoto oddielu. Funkciu predsedu oddielu prevzal Ľuboš Ondrejovič a dostal názov Turistický oddiel Pijanček. V súčasnosti združuje cca dvadsať členov.
    Oddiel vo svojom programe nemá veľa podujatí, zato sa však jeho členovia často zúčastňujú   na  podujatiach   iných   odborov    alebo  na    podujatiach z okresného kalendára. V  rámci svojho  kalendára  každoročne  organizujú  túru z Vyšehradu na Chrenovské lazy a cez Hajskú skalu do Chrenovca. Každoročne sa zúčastňujú Pochodu vďaky v Cigli po vlastnej trase, ktorá vedie do Brusna. Okrem týchto pravidelných akcií sú do programu samozrejme zaraďované túry po okolitých i vzdialenejších pohoriach.
    Vysoké Tatry sú tiež každoročne zaraďované do kalendára oddielu. Postupne tak mali turisti z Odboru KST Chrenovec-Brusno možnosť spoznávať naše najatraktívnejšie pohorie.
    V oddiele nemali založený turistický oddiel mládeže, zato sa však venovali deťom svojich členov a každoročne od roku 1988 do roku 1992 na Deň detí pripravovali turistický program.


 


Úvodná stránka