Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Obecné hody 1.10.2017

Krásne meno Michal v kalendári a jeseňou vymaľované listy stromov sú  predzvesťou toho, že v Chrenovci-Brusne sa pripravujú hody. Sviatok nášho patróna obce sv. Michala archanjela si treba patrične uctiť. V domácnostiach vládne sviatočná nálada a pri spoločnom stole sa stretáva celá rodina.

Nebolo tomu inak ani v nedeľu 1. októbra 2017. Obecný úrad v Chrenovci-Brusne v spolupráci s miestnou organizáciu Jednoty dôchodcov usporiadal 5. ročník obľúbených hodových slávností. Nedeľa sa začala slávnostnou svätou omšou v kostole sv. Michala archanjela, ktorú celebroval pán kaplán Radovan Hasík z Handlovej. V hodovaní sa pokračovalo v popoludňajších hodinách v obecnom  parku pred základnou školou, kde bol pripravený hodový jarmok. Pán starosta Ing. Tibor Čičmanec privítal pozvaných hostí a všetkých občanom a poprial im, aby strávili  príjemné hodové popoludnie.  Program pokračoval o 15.00 hod. vystúpením folklórneho súboru Súborček z Handlovej. Deti vystriedala „beťárska partia“, ľudová hudba Beťári, ktorá prispela svojim vystúpením k dobrej nálade. Ďalej sa predstavilo duo šikovných muzikantov - kapela Final . Zneli piesne moderné, ale aj staršie šlágre,  tóny boli chytľavé a postupne sa zaplnil aj tanečný parket. Naše šikovné gazdinky z výboru Jednoty dôchodcov nesklamali ani tento rok a  pripravili ochutnávku jedál.  Z chrenu a brusníc vykúzlili slané a sladké dobroty. Na výber boli rôzne chrenové pomazánky a sladké brusnicové koláčiky. Podujatie spestrili aj stánky s ľudovými remeslami, v ktorých sa predstavili tvorcovia z domáceho aj blízkeho okolia. Návštevníci si mohli kúpiť ručne vytvorené výrobky ako šité a háčkované dekorácie, perníčky, výrobky zo sušených kvetov, šperky, frivolitkové ozdoby, drôtené výrobky a nechýbala ani medovina a burčiak.  Deťom sa očká rozžiarili pri pohľade na kolotoč, skákací hrad a s chuťou si pomaškrtili aj na cukrovej vate.

Veselá nálada, príjemné jesenné počasie, skvelé šlágre a stretnutia s priateľmi, tak také boli hody  2017 v Chrenovci-Brusne.

Autor: Silvia Švecová


 


Úvodná stránka