Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná

Rozlúčka s letom a prázdninami 6.9.2017

Dva mesiace sladkého prázdninového leňošenia ubehli veľmi rýchlo, mesiac august zatvoril za sebou dvere a mesiac september zazvonil na školský zvonček a to je znak, že opäť prichádzajú pre deti menej obľúbené povinnosti. Aby však do nového školského roka vstúpili s pozitívnou  energiou, tak  obecný úrad Chrenovec-Brusno  pripravil v stredu 06. septembra  2017  pre všetky tvorivé dušičky  tradičnú rozlúčku s letom a prázdninami. Leto nám pripomenuli farebné motýliky, ktoré sa k nám pozlietali zo všetkých kútov sveta.

Sivé chodníky pred obecným úradom sa pomocou kried a šikovných maliarov zmenili na farebnú motýliu oázu. Priletel k nám aj jeden veľký, ale smutný motýľ, ktorý po ceste stratil všetku farbu. Stačilo však, aby šikovné detské prstíky pomocou svojich odtlačkov a farieb zmenili smutného motýľa na veselého. Deti sa ďalej naučili poskladať motýľov z papiera, látky a iného kreatívneho materiálu a takto si vytvorili pekné motýlie dekorácie.   Usilovne sa  motýlikovalo aj v kuchárskom kútiku, kde sa stretli všetci maškrtníci. Deti zdobili motýlie perníčky a tortičky, na ktorých si potom aj pochutili.  Za odmenu bola pripravená aj jedna veľká sladká motýlia torta,  ktorá tiež deťom urobila radosť.

Pred obecným úradom bolo v tento deň veselo, tvorivo a  farebne a deti si domov odniesli kúsok motýlieho leta. 

V rámci tejto akcie bola vyhlásená súťaž „Navrhni si svojho plyšového kamaráta“. Deti mohli priniesť nakreslený obrázok svojej vysnívanej hračky. Víťazný obrázok bude zhmotnený do háčkovanej podoby. Víťazkou sa stala Sabrinka Gilanová, ktorá sa v blízkej budúcnosti môže tešiť na svoju novú hračku originálneho dráčika. Keďže všetky obrázky boli pekné,  tak budú mimoriadne udelené ešte ďalšie dve ceny, ktoré boli vylosované a postupne sa na svoju hračku môžu tešiť Regínka GabalováKarolínka Žiaková. Zároveň prosíme deti o trpezlivosť, výroba hračky je časovo náročnejšia, víťazi budú postupne informovaní, kedy bude ich vysnívaná hračka hotová. Ďakujeme za pochopenie.

Silvia Švecová


 
Rozlúčka s letom a prázdninami

Rozlúčka s letom a prázdninami
Autor: Silvia Švecová

Rozlúčka s letom a prázdninami

Rozlúčka s letom a prázdninami
Autor: Silvia Švecová

Rozlúčka s letom a prázdninami

Rozlúčka s letom a prázdninami
Autor: Silvia Švecová


 
 

 
Položky 1-3 z 11


Úvodná stránka